Garden Food Festival

Už potřetí budou Smetanovy sady v Olomouci hostit Garden Food Festival – přehlídku dobrého jídla a pití pod širým nebem. O víkendu 13. a 14. května se romantický park zaplní stany a stánky nejlepších lokálních restaurací a výrobců regionálních specialit. Na pódiu předvedou své kulinářské umění špičkoví šéfkuchaři. Hlavní hvězdou festivalu bude opět Zdeněk Pohlreich.

Kromě známého televizního „šéfa“ mohou návštěvníci vidět v akci i další výrazné osobnosti české gastronomické scény. Diváci budou moci ochutnat kuchyni například herečky a spisovatelky Markéty Hrubešové, michelinského šéfkuchaře Radka Kašpárka, hvězdy české gastronomie Jana Punčocháře, specialistky na asijskou kuchyni Kamily „Kamu“ Rundusové, respektované cukrářky Ivety Fabešové i místních renomovaných šéfkuchařů Jaroslava Klára a Přemka Forejta.

Po oba festivalové dny se na pódiu odehraje i další atraktivní program včetně porcování obřích ryb, papričkové ohnivé show a dalších kulinárních prezentací. „Návštěvníky seznámíme se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i s tím, co se vaří a jí v Brazílii, na Srí Lance, Polsku, Itálii nebo na Slovensku,“ uvedl za organizátory Pavel Vysloužil.

Pozvané restaurace podle něj nabídnou také exotické pokrmy, například hmyzí delikatesy, lanýže, ústřice, foie gras a další speciality z jater kachen a hus. „Naším cílem je ale také ukázat, že v Olomouckém kraji je spousta kuchařů a výrobců potravin, kteří svou práci dělají s radostí a dobře. Proto kromě výjimečných restaurací představíme i farmářské a regionální produkty, destiláty nebo pivo z minipivovarů,“ doplnil Vysloužil.

Bohatý program ovšem čeká i na malé návštěvníky, neboť součástí festivalu bude znovu dětská zóna včetně zábavných experimentů, hlavolamů a tvůrčích dílen, které připraví olomoucká Pevnost poznání.
V předprodeji u společností Ticketstream a TicketPortal stojí vstupenka na Garden Food Festival 100 korun, na místě pak 150 korun. „Musíme ale návštěvníky upozornit, že jídlo a nápoje si v areálu koupí jedině za naše speciální platidlo – grešle. Hodnota jedné grešle je pětadvacet korun,“ řekl Vysloužil. Vstupenka s deseti grešlemi stojí v předprodeji 350 korun, v prodeji ale budou i přímo ve festivalovém areálu. Děti do 140 cm mají vstup zdarma.

V Olomouci si už Garden Food Festival získal přízeň milovníků dobrého jídla a pití při předchozích dvou ročnících. Vloni se do Smetanových sadů vydalo přes dvanáct tisíc lidí, v roce 2015 to bylo necelých deset tisíc návštěvníků. Úspěšný projekt se po loňské premiéře zopakuje i ve Zlíně, a to v termínu 2. – 3. září. Vůbec poprvé se letos na Garden Food Festival mohou těšit i obyvatelé Ostravy. V areálu Dolních Vítkovic se uskuteční 10. a 11. června.

Více informací, fotografie a videa z předchozích ročníků najdete na www.gardenfoodfestival.cz.

There are no comments yet.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).