Netradiční výstavu sobotní vernisáží zahájila drahanovická Černá věž. Svá díla tu vystavuje Lubomír Otisk, dvaatřicetiletý sochař a malíř z Lichnova, jehož tvorba je specifická svojí pochmurností, ale i výjevy připomínajícími fantasy filmy.

„Pro tuto výstavu Lubomír připravil i několik nových děl. Výstavy se tu běžně konají jen v podkrovním prostoru, tvůrce tentokrát využil ale i tajemné podzemí věže, kde je instalována zřejmě jeho nejznámnější socha, Zajatec,“ uvedl za organizátory výstavy Zdeněk Vévoda.

Otisk vystudoval SUPŠ v Uherském Hradišti (obor Kamenosochařství) a Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci (obor Výtvarná výchova pro ZUŠ a SŠ). Jeho tvorba vychází povětšinou z improvizace. „Tvořím vždy bez jasné vize, nevím, co vytvořím zítra. Skicování, kalkulace uměleckého díla, je pro mne ztráta času. Vše je jeden velký kolotoč improvizace,“ představil své dílo Otisk, kterého letos čeká ještě prosincová výstava v Městském muzeu v Krnově.

Jedna z nejvýraznějších kulturních památek na Olomoucku láká několikrát ročně na výstavy různého druhu, své místo tu má i stálá expozice Vlastivědného muzea, věnovaná archeologii a historii obce a jejího okolí. Výstavu Lubomíra Otiska s názvem Strašení ve věži mohou zájemci navštívit až do 30. září, přístupná bude vždy ve středu a o víkendech.

Více informací najdete na www.cernavez.cz.

There are no comments yet.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).