Galerie Moravského divadla Olomouc

Moravské divadlo prošlo v letošním roce další fází revitalizace. Nejviditelněji je proměna patrná v divácké galerii, která byla z bezpečnostních důvodů pro veřejnost uzavřena před více než čtyřmi lety. Letos o prázdninách a na podzim se oblíbené místo pod stropem divadla konečně dočkalo důstojné podoby a od pondělí 5. prosince si tak zájemci mohou opět kupovat vstupenky i na takzvané bidýlko.

„Jsem rád, že se nám opět podařilo zprovoznit diváckou galerii. Nejen proto, že je to prostor specifický a svým způsobem velmi přitažlivý, ale především proto, že tak můžeme navýšit kapacitu divadelního sálu a v případě titulů, o které je již dopředu velký zájem, uvolnit do prodeje další tři desítky sedadel. Věřím, že se divácká galerie opět stane vyhledávaným místem a že se její nová podoba bude divákům zamlouvat,“ sdělil ředitel Moravského divadla Pavel Hekela.

Běžný přístup do divácké galerie už nebude přes schodiště vedoucí do sálu Moravské filharmonie, jak tomu bylo dosud. Během prací totiž došlo k propojení galerie s druhým pořadím balkonu a zájemci tak nyní využijí hlavní schodiště ve foyer divadla. V galerii samotné je pak dvanáct boxů rozdělených paravány. Nově upravený prostor nabídne celkem dvaatřicet míst, vedle již zmíněných boxů tu najdeme také zvukařský pult, kabinu a místo pro obsluhu titulkovacího zařízení. Součástí galerie je také společenský salónek, divácký komfort zvýší nově přístupné luxusní pánské a dámské toalety.

„U konkrétního představení uvolníme vstupenky na galerii do prodeje vždy poté, až se zaplní místa na prvním a druhém pořadí balkónu. U titulů, u nichž už dopředu počítáme s velkým diváckým zájmem a jejichž dosavadní reprízy byly vyprodané, budou vstupenky na galerii k dispozici od samotného začátku prodeje,“ uvedla vedoucí obchodního oddělení Jitka Jahodová.

Zájemci si mohou vstupenky na diváckou galerii zakoupit již v tomto týdnu, nově je nabízíme na derniéru operetní inscenace Rose Marie (čtvrtek 8. prosince) a na oblíbené baletní představení Louskáček (sobota 10. prosince). Vstupenky na činoherní tituly budou k dostání za 130 korun (postranní boxy 1 – 4 a 9 – 12 a zadní místa v boxech 5 – 8) a 160 korun (přední místa v boxech 5 – 8), na hudební a baletní tituly pak za 160, resp. 230 korun. I na tato místa se vztahuje slevový program Moravského divadla.

Snímek jsme vytvořili pomocí virtuální prohlídky Moravského divadla.

There are no comments yet.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).