Zmrazovač

Olomoucké Divadlo na Šantovce přivítá kočovné divadlo Ad Hoc s jeho nejúspěšnějším projektem, netradiční operou mafia o třech dějstvích, Il Congelatore – Zmrazovač.

Operní parodie, přetextované operní party, profesionální výkony. Krásná práce s českým jazykem při převádění italských a francouzských textů oper Verdiho, Pucciniho, Leoncavalla, Bizeta a dalších mistrů, v nichž jsou takové skvosty jako převedení slavné Nessun Dorma na výhružně zpívané „neser dona“.

Vítejte v USA za podivných časů zmrzlinové prohibice. Ve třech jednáních vám soubor odvypráví a odzpívá osudy dobře etablovaného mafiánského klanu a přistěhovalců v Novém světě.

Při textech árií z tohoto komediálního operního dramatu neslzí smíchem jen milovníci opery. Vše je srozumitelné i pro člověka, který s operou nepřišel skoro nikdy do styku. Kočovné divadlo Ad Hoc funguje již několik let pod vedením principála Jana Duchka, talentovaného textaře, jinak vystudovaného právníka, a Lukáše Habance, který dokázal jedenáctičlenný talentovaný soubor nechat skvostně zpívané árie doprovázet stejně umně na nástroje.

Zmrazovač získal nejedno ocenění – cenu diváků a 4 ceny odborné poroty na festivalu POPAD 2014, 3 ceny odborné poroty na celostátní přehlídce amatérského divadla Divadelní piknik Volyně 2014, hlavní cenu poroty, cenu diváků a další 2 ceny poroty na přehlídce ochotnického divadla O Václava 2016 a v recenzi profesionální operní kritiky dokonce hodnocení 95%!

Jan Matásek, hudební skladatel, po zhlédnutí Zmrazovače prohlásil: „Odcházím ze sálu v předklonu, jak kvůli postižené a zdevastované bránici, tak i jako vyjádření obdivu. Bravissimo!“

Nenechte si ujít mafiánský příběh z dob americké zmrzlinové prohibice plný vtipných narážek na současnou společnost 23. dubna v 19.00 hodin v Divadle na Šantovce.

Více informací a rezervace zde.

Alena Schinerová

There are no comments yet.

Napsat komentář

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).